Vaikų gydytoja, vaikų pulmonologė, homeopatė
Salomėja Keršanskienė
Šeimos gydytoja
Gitana Mitrulevičienė
Šeimos ir vaikų gydytoja
Jūratė Klimienė
Gydytojos vaikų ir suaugusiųjų odontologės
Agnė Pultinevičiūtė
Evelina Mačiulaitytė
Gydytoja chirurgė
Giedrė Pliskienė
Gydytojos akušerės-ginekologės
Edita Kuraitienė
Rasa Liaudanskaitė
Reda Verbickienė
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja
Jurgita Lekešienė
Kineziterapeutė
Andželika Skrinskaitė
Gydytoja otorinolaringologė
Audra Česnavičienė
2018-09-26 konsultuoja gydytojas psichiatras - psichoterapeutas
Algirdas Dambrava
2018-09-29 konsultuoja gydytojas urologas, medicinos mokslų daktaras, docentas
Kęstutis Vaičiūnas
2018-10-01 konsultuoja Kauno klinikų gydytoja vaikų neurologė
Jurgita Karandienė
2018-10-06 konsultuoja Santariškių klinikų gydytojas alergologas - imunologas
Kęstutis Černiauskas
2018-10-10 konsultuoja gydytojas neurologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius
Dalius Jatužis
2018-10-13 konsultuoja gydytojas kardiologas, medicinos mokslų daktaras, docentas
Alfredas Rudys
2018-11-17 konsultuoja gydytoja vaikų kardiologė, medicinos mokslų daktarė, docentė
Ramunė Vankevičienė

Gydytojas odontologas implantologas
Simonas Bankauskas

Paprastai ir aiškiai apie dantų implantus

Šiandienos pasaulyje šypsena lyg vizitinė žmogaus kortelė. Žmogus galintis be baimės ir nesivaržydamas šypsotis labiau pasitiki savimi, drąsiau imasi naujų darbų bei įgyvendina savo svajones. Šiuolaikinės technologijos ir patyrę specialistai dabar gana greitai leidžia vėl džiaugtis naujais dantimis. Apie dantų implantus ir jų sistemas  pasakoja CLINIC|DPC vyriausias gydytojas Simonas Bankauskas.

Dantų implantavimas vis dažniau pakeičia įprastą protezavimą. Tačiau abejojančių netrūksta. Kuo implantai pranašesni palyginti su įprastomis dantų plokštelėmis?

Implantavimas – geriausias būdas greitai ir be jokio diskomforto vėl šypsotis, kalbėti ir valgyti tarsi su natūraliais dantimis. 
Implantas gali būti sriegiamas pacientui, netekusiam vieno, kelių ar net visų dantų. Pati procedūra trunka apie 10-15 minučių, tad jau po pirmojo ar antrojo apsilankymo pas odontologą žmogus gali pamiršti bedančio problemas ir džiaugtis nauja šypsena visą likusį gyvenimą. 

Danties implantas yra mažytis titano sraigtas, kuris įstatomas į kaulą ir naudojamas kaip atrama laikinų ar nuolatinių dantų atkūrimui. Ant implanto tvirtinamas neišimamas dantų protezas, kuris yra gerokai stabilesnis nei įprasta dantų plokštelė. Tad žmogus gali nesibaiminti, kad kramtant, juokiantis ar kalbant protezas iškris, kaip kartais nutinka su dantų plokštele. 

Protezai ant implantų visiškai atkuria kramtymo funkciją ir niekuo nenusileidžia nuosaviems dantims. Tuo tarpu išimama plokštelė kramtant juda, kraiposi, dirgina gleivinę. Ją nešiojantys žmonės neretai bijo kramtyti kietą maistą. 

Netekę kelių ar net visų dantų žmonės vizitą pas odontologą dažnai atidėlioja, manydami, kad teks ištverti ilgas bei skausmingas valandas odontologo kėdėje. Kaip yra iš tiesų?

Šiuolaikinės technologijos leidžia išvengti ilgo gydymo proceso. Pavyzdžiui, netekus danties galime pasiūlyti momentinį dantų implantavimą. Tai būdas, leidžiantis atkurti prarastą dantį per itin trumpą laiką. Tai ypatingai aktualu atkuriant dantis estetinėje zonoje, t. y. priekinių dantų srityje. Momentinė implantacija dažniausiai taikoma pacientams, kuriems nulūžta priekinis dantis, danties šaknys ir pats dantis netinkamas tolesniam gydymui.
Procedūra netrunka ilgai – pacientas jau tą pačią dieną išeina su nauju tvirtu dantimi. Procedūros metu pašalinamas dantis, o jo vietoje įsriegiamas implantas. Ant jo iškart tvirtinamas laikinas dantis, iš išvaizdos nesiskiriantis nuo natūralaus. 

Vieno danties implantavimas atrodo gana paprastas procesas, tačiau ką daryti tiems, kas netekęs daugiau nei vieno danties?

Mūsų klinika taiko unikalų metodą „visi ant keturių“. tai bedančių žandikaulių gydymo dantų implantais metodika. Ji numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant keturių implantų bet kokioje klinikinėje situacijoje. Metodika numato daug daugiau nei apsiribojimą keturiais implantais. Pirma - tai galimybė išvengti bet kokių kaulo priauginimo procedūrų, o tai labai svarbu, nes kaulo priauginimas yra pacientą itin varginantis procesas. „Visi ant keturių“ sistemos dėka galima dantų šalinimą, implantavimą ir laikinų dantų uždėjimą atlikti per vieną dieną. Procedūros metu iškart uždedami laikini dantys, kurie puikiausiai atlieka tikrų dantų funkcijas visą gijimo laikotarpį, tad iškart po procedūrų pacientams leidžiama kramtyti. Tai iš esmės keičia visą gydymo eigą, sutrumpina procedūrų laiką ir mažina kaštus. 

O ką daryti žmonėms, kuriems dėl sunykusio žandikaulio kaulo tenka išgirsti liūdną nuosprendį – nėra į ką sriegti implanto?

CLINIC|DCP dantų priežiūros centre mes pirmieji Lietuvoje pradėjome gydymą ilgaisiais skruostikauliniais implantais „Zygoma“. Jų pagalba galima atkurti prarastus dantis net ir tais atvejais, kai smarkiai sunykęs viršutinio žandikaulio kaulas. Neretai žmonės išties tokiu atveju gauna atsakymą, jog yra dvi išeitys - kaulo priauginimas arba plokštelė. Vis dėlto kaulo priauginimas yra itin sudėtinga, nuolatinės specialios priežiūros bei ilgo gijimo reikalaujanti procedūra.
Naudojant naujausias technologijas ir siekiant maksimaliai sutrumpinti dantų atkūrimo laiką, išvengti nemalonių procedūrų bei galimų komplikacijų buvo sukurti ,,Zygoma“ implantai. Žandikaulio kaulas sunyksta dėl daugelio priežasčių, bet viena dažniausių - ilgai nešiojama nuimama dantų plokštelė. Sudėtingais atvejais, pasitelkdami kompiuterinę tomografiją, nustatome tas žandikaulio vietas, į kurias dar galima sriegti implantą. Gydymo eiga su įprastais implantais, kurie dedami į žandikaulį, ir su ,,Zygoma“ implantais praktiškai nesiskiria. Jau to paties vizito metu uždedami laikini dantys. Vėliau jie pakeičiami nuolatiniais. Norint įdėti įprastą implantą pacientams, kurių viršutiniame žandikaulyje nepakanka kaulo, būtų reikalingos tokios procedūros, kaip kaulo priauginimas, sinuso dugno pakėlimo operacijos, po kurių reikalingas tam tikras gijimo laikotarpis, o vėliau – dar viena operacija – paties implanto įsodinimas.

Kokių baimių paprastai turi pacientai, nesiryžtantys dantų implantavimui?

Baimės jausmas yra labai natūralus, neretai kylantis iš nežinojimo ar išgirstų, aplinkoje vyraujančių mitų. Geriausias būdas įveikti baimes, stoti su jomis į kovą ir apsilankyti pas odontologą, pasipasakoti jam, kas kelia nerimą. Odontologas niekada nesistengs suteikti pacientui bereikalingo skausmo, tad tiesioginis bendravimas, išsikalbėjimas gali padėti tiek gydytojui, tiek pacientui tinkamai įvertinti situaciją ir grąžinti šypseną veide. 
Bijantiems ar nerimaujantiems dėl dantų gydymo ar implantavimo siūlome sedaciją arba bendrąją nejautrą. Sedacijos metu pacientas atsipalaiduoja, nurimsta, nebejaučia įtampos ar baimės, apsnūsta ar net užmiega. 
Kokybiškos medžiagos, pažangios technologijos ir  metodikos suteikia daug galimybių, kad žmogus nebūtų pasmerktas ilgam ir skausmingam gydymui, o iš klinikos išeitų puikios nuotaikos ir su naujais dantimis. 

Gydytojas odontologas Simonas Bankauskas konsultuoja, implantuoja ir Gydytojų Keršanskų klinikoje.

Būtina išankstinė registracija 8343 92233, 8655 92233.